מי רוצה להיות ליצן?

ליצן כיום הוא סוג של קומיקאי המשתמש בתאטרון פיזי, בדיחות עם חפצים וסלפסטיק בשביל לספר סיפור ולהצחיק את הקהל. 

ליצנים במראה קלאסי משתמשים באף אדום ותחפושת שמקצינה את המראה שלהם. ככה לדוגמא ליצן גבוה ילבש בגדים קצרים שקטנים עליו וליצן נמוך ילבש בגדים ארוכים. 

לדוגמא מודרנית יותר אפשר ללמוד מצ'ארלי צ'אפלין שפתח מאוד את הליצנות לעולם הרחב. הליצנות התפתחה מליצני החצר ועברה לקרקס כחלק מרכזי כשהפסיקו להשתמש בבעלי חיים. 

כיום בכל קרקס נודד יש ליצן שמנחה או עושה קטעי קישור בין הקטעים הטכניים יותר.

Charlie Chaplin

בעבר ליצן בקרקס היה התפקיד של האומנים המבוגרים שכבר לא יכלו לבצע את תרגילי האקרובטיקה הקשה על הגוף. כל הליצנים היו בצעירותם מומחים במיומנויות קרקס אחרות. במובן מסוים הליצנות היא המיומנות שדורשת הכי הרבה ניסיון על הבמה כי היא בנויה על קשב אלתור וקומדיה שבאים עם הניסיון.

כל אדם הוא ליצן. 

כולנו לפעמים מנסים בכל הכוח לעשות משהו ונכשלים. כשאנחנו מגיבים בצורה אוטנטית זאת ליצנות. ילדים הם ליצנים כל הזמן. אנחנו המבוגרים צריכים להיזכר איך להיות ליצנים. זה נמצא בתוכנו ואנחנו יכולים ללמוד להתחבר לליצן שלנו ולשחרר אותו החוצה לשחק. 

אנחנו למדנו ליצנות בבית ספר לקרקס בספרד וגם השתתפנו בסדנאות ליצנות של אומנים בינלאומיים.

במופע הליצנות שלנו אנחנו משתמשים בכל הכלים שרכשנו כדי ליצור דמויות ליצניות על הבמה שקל להתאהב בהן. אנחנו משתפים את הקהל במשחקים שאנחנו יוצרים ביחד ובלי לשים לב הליצן שמחכה בתוך כולנו פורץ החוצה.

אם הגעת עד כאן, אולי יעניין אותך איך עוד אנחנו משתפים את הקהל…

דוגמאות לליצנים מדהימים שפגשנו בפסטיבלים בעולם:

גלילה למעלה