מופע אינטראקטיבי – יוצרים את החוויה ביחד

מופע אינטראקטיבי הוא מופע שמשתף את הקהל בהופעה. כלומר הקהל הוא חלק בלתי נפרד מהמתרחש ולא ניתן לקיים את המופע בלעדיו. 

מופע לא אינטראקטיבי נקרא גם מופע "4 קירות" בגלל שהמופע מתרחש בעולם משל עצמו, מופרד מהצופים בקירות בלתי נראים. במופע כזה האומנים על הבמה לא מתייחסים לצופה ומתנהגים כאילו הוא לא שם. 

דוגמאות למופעים אינטראקטיבים: סטנד-אפ, מופע רחוב, מופע אימפרוביזציה. דוגמאות למופעי 4 קירות: אופרה, בלט, הצגת תאטרון.

מופעי 4 קירות מתקיימים בדרך כלל באולם מקצועי שבו הקהל קונה כרטיסים ויושב בנוח. הסביבה הזאת מאפשרת את הריכוז הנדרש כדי להתחבר למופע ולהנות. לעומת זאת מופע אינטראקטיבי יכול להתקיים בכל מקום כי האומן יוצר בצורה פעילה את החיבור עם הקהל שלו ומחזיק את תשומת הלב שלו ברמה גבוה. אם הקהל מאבד ריכוז האומן יכול להשתמש בכל מיני טכניקות בשביל ליצור מחדש את החיבור ביניהם.

איך לשתף את הקהל?

יש המון דרכים יצירתיות ליצור קשר עם הקהל. העיקרון מאחורי כל הדרכים הוא ליצור משחק שקל להבנה ולשחק!

מתנדבים

לקחת מתנדב מהקהל שישתתף בקטע על הבמה זה אחת הדרכים הכי טובות לשתף את הקהל. 

הקהל מזדהה באופן אוטומטי עם המתנדב שעל הבמה וכל מי שצופה במופע מדמיין כאילו הוא המתנדב שכרגע על הבמה ואיך הוא היה מגיב. המתנדב שבשבילו זו פעם ראשונה בהופעה ולרוב פעם ראשונה על במה מגיב בצורה אותנטית, ליצנית וכולנו מתחברים אליו ומתאהבים בו. 

בעבודה עם מתנדבים על הבמה חשוב מאוד להתייחס אליהם יפה ותמיד להוציא אותם עם תחושת מסוגלות, כבוד, העצמה ובמיוחד בעבודה עם ילדים.

מתנדבת שרה באמצע מופע קרקס
מופע קרקס (10)

שאלה ותשובה

זה שיתוף קצר ופשוט ליישום. אפשר לשאול את הקהל למשל "אתם מוכנים שנתחיל?" או "מה אתם מעדיפים שיהיה הקטע הבא חמוד או מסוכן?" או "כל מי שמגלח את הבית שחי שירים את היד" ואפשר לחשוב על אינסוף דוגמאות משעשעות. המשחק פה הוא שאלה ותשובה בין האומן לקהל כמו פינגפונג.

משימה פשוטה

זה יכול להיות למחוא כפיים לפי קצב מסויים, כולם להרים ידיים, כולם לצעוק כן, לספור בקול רם, לעשות גל כמו בכדורגל ועוד ועוד. 

חשוב לתת משימה פשוטה כדי שיהיה קל להבין ולבצע מהר. לפעמים כשהקהל לא מצליח בנסיון הראשון יכול להיווצר מצב קומי שאפשר לאלתר עליו ולהסתלבט על הקהל. זה לא על אף אחד באופן אישי ולכן אין חשש לפגוע באף אחד. בנוסף כשהקהל בסוף מצליח מתחזק הקשר בין האנשים בקהל שהופך במהלך המופע מאוסף של אנשים זרים לנבחרת מעודדים מגובשת. 

אומן מיומן יכול להעביר קהל תהליך מופלא תוך 30 דקות ולגרום לאנשים לעשות דברים שבחיים לא חלמו שיעשו.

פסטיבל בצרפת

להתערבב עם הקהל

דרך מעולה לשבור את הגבולות בין האומן לקהל, בין הבמה לאזור הצפייה, היא להתערבב עם הקהל. 

אפשר לאלתר עם חפצים אישיים של הקהל כמו פלאפון, נעל, בקבוק שתייה, אוכל וכו'. אפשר לנקות את מקום הישיבה של אנשים, להחליף להם מקומות, להבריק קרחת של איזה אבא ועוד מליון רעיונות. 

המשחק הוא ליצור אינטראקציה אישית עם אנשים בקהל. לגעת פיזית באנשים ולבדוק איפה עוברים הגבולות. לרוב אנשים יאפשרו לאומן מנוסה לעשות דברים שבחיים לא היו מאפשרים לאדם זר. למשל לקחת חופן משקית במבה של מישהו מהקהל ולחלק לשאר הקהל. המשחק הזה תמיד מלווה בצחוק וחיוך.

ילד חמוד

זו רק רשימה חלקית ומצומצמת של רעיונות. בהופעותינו מסביב לעולם יצא לנו לראות אומנים מדהימים שנתנו לנו השראה ופתחו לנו את הראש למה אפשרי באינטראקציה עם הקהל. במופע שלנו אנחנו משתמשים בעקרונות שדיברנו עליהם בצורה יצירתית כדי ליצור יחד עם הקהל מופע מצחיק מרשים ומרגש.

רוצה לראות איך אנחנו משתפים את הקהל?

הכנו סרטון שמתמצת את 45 דקות המופע ל-83 שניות בלבד. אם תצפו בו עד הסוף ניתן לכם את הסיסמא ל- WiFi אצלנו בבית…

צפו עכשיו  Arrow-7-70

promo video thumb 2

צרו איתנו קשר

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:


גלילה למעלה